FORMULA 404 AC Evaporator Unit BEU-404-000 Flare mounting Type 404*310*305mm LHD (left hand drive) BUS USE
- Model
- INTL-EU004B
Item specifics
- Size
- 404*310*305mm
- Type
- Other
- Car Make
- for Bus
- OE NO.
- BEU-404-000
Review
Description
BEU-404-000
FORMULA III EVAPORATOR UNIT
with 4 holes air outlets
BEU-404-000 FORMULA III EVAPORATOR UNIT ASSEMBLY for Left Hand Drive (LHD)BUS
Specifications:
INTL Model: INTL-EU004B
Type: BEU-404-000
Voltage: 12V
Current: 8.5A
Mounting Type:Flare
Drive Direction: LHD
MAX AIR VOL.CFM:359
COOLING CAPACITY BTU.:13700
TEMPERATURE:ELECTRIC THERMOSTAT
Unit Size (404*310*305mm)
FRONT LENGTH:404MM
BACK LENGTH:310MM
SIDE LENGTH:305MM
FRONT HOLE DIAMETER:43MM